Kanye Westning Peterburgdagi konsertlari bekor bo‘lishi mumkin
Kanye Westning Sankt-Peterburgda 10 va 11 oktyabr kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan konsertlarida kutilmagan muammo yuzaga keldi. «Gazprom Arena» vakillari tadbirlarni o‘tkazish bo‘yicha rasmiy shartnoma tuzilmaganini ma’lum qildi.
Shartnoma bo‘lmagani sababli stadion belgilangan sanalarda konsertlarni qabul qila olmaydi.
Vaziyatni yanada qiziq tomoni shundaki, avvalroq tadbir aynan shu maydon tomonidan faol targ‘ib qilingan. 17 avgust kuni «Gazprom Arena»ning rasmiy Telegram kanalida Kanye Westning ikki konserti haqida e’lon berilgan va muxlislar o‘rtasida chiptalar o‘ynalgan.
Konsertlar haqida reperning menejeri va tadbir tashkilotchilari ham avvalroq ma’lumot bergan.
Bundan tashqari, 24 avgust kuni kechqurun «Gazprom Arena»ning chiptalar sotilgan rasmiy sayti ham ishlamay qolgan.
Hozircha konsertlarning taqdiri noma’lum. Tashkilotchilar tadbirlarni boshqa maydonda o‘tkazish yoki dastlab e’lon qilingan shartlar bo‘yicha masalani hal qilishlari kerak.

Концерты Канье Уэста в Петербурге могут не состояться
Концерты Канье Уэста в Санкт-Петербурге, заявленные на 10 и 11 октября, столкнулись с неожиданной проблемой. «Газпром Арена» заявила, что официального соглашения на проведение мероприятий с ней не заключали.
Из-за отсутствия договора стадион не сможет принять выступления артиста в указанные даты.
Ситуация выглядит особенно необычно, поскольку ранее сама площадка продвигала концерты. 17 августа в её официальном Telegram-канале появился анонс выступлений, после чего среди подписчиков начали разыгрывать билеты.
Информацию о концертах также распространяли представители Канье Уэста и организаторы мероприятия.
Кроме того, вечером 24 августа стал недоступен сайт «Газпром Арены», на котором ранее можно было приобрести билеты на выступление рэпера.
На данный момент судьба концертов остаётся неопределённой. Организаторам предстоит либо подтвердить проведение мероприятий на другой площадке, либо решить вопрос с организацией концертов на заявленных ранее условиях.