O‘zbekistonda davlat obyektlari idoralarni Yangi Toshkentga ko‘chirish munosabati bilan elektron savdoga qo‘yildi. E-auksion platformasi orqali bir qator vazirliklar, idoralar va hokimiyatlarning ma’muriy binolari, shuningdek, Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universitetining o‘quv binolari sotuvga chiqarildi.
— Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 180 mlrd so‘m
— Texnik jihatdan tartibga solish agentligi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 279,8 mlrd so‘m
— Bektemir tumani hokimligi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 40,1 mlrd so‘m
— “O‘zbek ipaksanoat” uyushmasi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 70,1 mlrd so‘m
— Shayxontohur tumani hokimligi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 101,6 mlrd so‘m
— Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi: ma’muriy bino, boshlang‘ich narxi 73,4 mlrd so‘m
— Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti: Chilonzor tumanidagi asosiy o‘quv binolari, boshlang‘ich narxi 886,6 mlrd so‘m, shuningdek boshqa tumanlardagi fakultet binolari alohida lotlar bilan
Obyektlar sotilgandan so‘ng 3 yil ichida yoki Yangi Toshkentdagi yangi ma’muriy binolar muddatidan oldin qurib bitkazilsa, undan ham oldin bo‘shatib berilishi ko‘zda tutilgan.

В Узбекистане на аукцион выставили ряд гособъектов в связи с переездом в Новый Ташкент
Государственные объекты в Узбекистане выставлены на электронные торги в связи с переездом ведомств в Новый Ташкент. На продажу через платформу E-auksion выставлены административные здания ряда министерств, ведомств и хокимиятов, а также учебные корпуса Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами.
— Министерство по сокращению бедности и занятости: административное здание, стартовая цена 180 млрд сумов
— Агентство по техническому регулированию: административное здание, стартовая цена 279,8 млрд сумов
— Хокимият Бектемирского района: административное здание, стартовая цена 40,1 млрд сумов
— Ассоциация «Узбек ипак саноат»: административное здание, стартовая цена 70,1 млрд сумов
— Хокимият Шайхонтохурского района: административное здание, стартовая цена 101,6 млрд сумов
— Инспекция по контролю агропромышленного комплекса: административное здание, стартовая цена 73,4 млрд сумов
— Ташкентский государственный педагогический университет имени Низами: основные учебные корпуса в Чиланзарском районе, стартовая цена 886,6 млрд сумов, а также факультеты в других районах отдельными лотами
После реализации объектов предусмотрено их освобождение в течение 3 лет либо раньше — в случае досрочного завершения строительства новых административных зданий в Новом Ташкенте.