Toshkentda huquq-tartibot idoralari xavfli haydovchini o‘q otib to‘xtatdi.
Toshkentda huquq-tartibot idoralari xodimlari quvishdan so‘ng xizmat quroli qo‘llangan holda xavfli haydovchini to‘xtatdi.
Voqea 11 iyun kuni soat 21:34 atrofida Yakkasaroy tumanida sodir bo‘lgan. 1982 yilda tug‘ilgan, psixo-nevrologik dispanserda ro‘yxatda turuvchi erkak Cobalt avtomobilini boshqarib, Shota Rustaveli ko‘chasi bo‘ylab yo‘l harakati qoidalarini qo‘pol ravishda buzgan va atrofdagilar hayotiga xavf tug‘dirgan.
Toshkent shahar IIBB ma’lumotiga ko‘ra, haydovchi xodimlarning to‘xtash haqidagi talabiga bo‘ysunmagan va yuqori tezlikda harakatni davom ettirib, bir nechta avtomobillarga shikast yetkazgan. Shu sababli huquq-tartibot idoralari uni ta’qib qilishni boshlagan.
Ogohlantirishdan so‘ng ichki ishlar xodimlari xizmat qurolidan foydalanib, avtomobil g‘ildiragiga o‘q uzgan va shu orqali transport vositasini to‘xtatishga erishgan.
Hozirda ushbu holat bo‘yicha tergovga qadar tekshiruv olib borilmoqda. IIBB ma’lum qilishicha, tekshiruv yakunlari bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot beriladi. Vaziyat Toshkent shahar IIBB rahbariyati nazoratida.

В Ташкенте правоохранители со стрельбой остановили опасного водителя
В Ташкенте сотрудники правоохранительных органов остановили опасного водителя после погони с применением табельного оружия.
Инцидент произошёл 11 июня около 21:34 в Яккасарайском районе. Мужчина 1982 года рождения, состоящий на учёте в психоневрологическом диспансере, управлял автомобилем Cobalt и двигался по улице Шота Руставели, грубо нарушая правила дорожного движения и создавая угрозу для окружающих.
По данным ГУВД, водитель не остановился по требованию сотрудников и продолжил движение на высокой скорости, повредив несколько автомобилей. В связи с опасным поведением и отказом подчиниться полиции, правоохранители начали преследование.
После предупреждения сотрудники органов внутренних дел применили табельное оружие и произвели выстрел по колесу автомобиля, что позволило остановить транспортное средство.
По данному факту проводится доследственная проверка. В ГУВД сообщили, что по её итогам будет предоставлена дополнительная информация. Ситуация находится на контроле руководства ГУВД Ташкента.