Toshkentning ayrim hududlarida issiq suv bosimi vaqtincha pasayadi: ko‘chalar ro‘yxati e’lon qilindi
Toshkentning ayrim hududlarida issiq suv bosimi vaqtincha pasayadi
Veolia Energy Toshkentning ayrim hududlarida issiq suv bosimi vaqtincha pasayishi haqida ogohlantirdi.
Kompaniya ma’lumotiga ko‘ra, gaz tarmoqlarida olib borilayotgan rejalashtirilgan ishlar sabab TQ-4 faoliyati 8-iyul kuni soat 19:00 gacha cheklanadi.
Shuningdek, 8-iyul soat 20:00 dan 9-iyul soat 06:00 gacha TQ-1 issiqlik markazi tarmoqlarida gidravlik sinovlar o‘tkaziladi.
Cheklovlar:
IM-1
Mustaqillik shoh ko‘chasi, Mirzo Ulug‘bek, Buyuk Ipak yo‘li, Qori Niyoziy, Muhammad Yusuf, Sayram, Tamaraxonim, Oqqo‘rg‘on, O‘tkir Sultonov, Osiyo, Lev Tolstoy, Navnihol, Navnihol 3-ko‘chasi, Yassi, Qalandar, Bo‘zko‘cha, Sayram 5-tor ko‘chasi, Sayram 7-tor ko‘chasi, Chust, Katta Darxon, Katta Darxon 2-tor ko‘chasi, Geologiya, Ibrohim Mo‘minov, Niyozbek yo‘li, Kichik halqa yo‘li, Katta halqa yo‘li, Do‘rmon yo‘li, Shahriobod, Ziyolilar, Mirzakalon Ismoiliy, Parkent, Bog‘ishamol, Namangan, Zarbuloq, Qirqyigit, Tamaraxonim tor ko‘chasi, Ozodlik ko‘chalari, Yalang‘och, Toshqishloqmash, Mavlono Riyoziy, Bo‘z-1 dahalari, ToshGRES posyolkasi, Hamid Olimjon maydoni, Toshkent Davlat Agrar Universiteti hududi.
IM-4
Amir Temur, Mustaqillik shoh ko‘chalari, Osiyo, Bog‘ishamol, Minor 1-berk, Chingiz Aytmatov, Kichik halqa yo‘li, Hamid Olimjon, Mingo‘rik, Abdulla Qodiriy, Bodomzor, Ko‘rgazma, Qozitarnov, Girgirtepa, Shivli, Shuhrat, Bog‘iravon, Mukarrama Turg‘unboyeva, Gulsaroy, Sebzor, Oltinsoy, Shimoliy Olmazor, Zulfiyaxonim, Labzak, Nurafshon, Qoraqamish, Qoraqamish 1-ko‘chasi, M-1, 2, 5, 6, 12, 15, M-17, 18 (Sebzor), Taxtapul, Qoraqamish 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/3, 2/4, 2/5 dahalari, Hamid Olimjon maydoni.
Amir Temur shoh ko‘chasi, Ahmad Donish, Yangishahar, Dehqonobod, Sohibkor, Katta halqa yo‘li, Shahriston, Uch Qahramon, Moyqo‘rg‘on, Rixsiliy, Yangi Yunusobod, Yunusota, Jumamasjid, Yunusobod dahasining 1–19mavzelari.

Компания Veolia Energy предупредила жителей Ташкента о временном снижении давления горячей воды в ряде районов столицы.
Ограничения коснутся:
ТЦ-1
проспект Мустакиллик, ул. Мирзо Улугбека, Буюк ипак йули, Кары Ниёзий, Мухаммад Юсуф, Сайрам, Тамарахоним, Аккурган, Уткира Султонова, Осиё, Льва Толстого, Навнихол, 3-я улица Навнихол, Ясси, Каландар, Буз, 5-ый проезд Сайрам, 7-ой проезд Сайрам, Чуст, Катта Дархан, 2-ой проезд Катта Дархан, Геология, Ибрахима Муминова, Ниёзбек йули, Кичик халка йули, Катта халка йули, Дурмон йули, Шахриабад, Зиёлилар, Мирзакалон Исмоилий, Паркент, Богишамол, Наманганская, Зарбулак, Киркйигит, проезд Тамарахоним, Озодлик, массивы Ялангач, Ташсельмаш, Мавлоно Риёзи, Буз-1, поселок ТашГРЭС, площадь Хамида Алимджана, зона Ташкентского Государственного Аграрного Университета.
ТЦ-4
проспекты Амира Темура, Мустакиллик, ул. Осиё, Богишамол, 1-тупик Минор, Чингиза Айтматова, Кичик халка йули, Хамида Алимджана, Мингурик, Абдулла Кадыри, Бодомзор, Кургазма, Козитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шухрат, Богиравон, Мукаррамы Тургунбаевой, Гулсарай, Себзар, Олтинсой, Шимолий Олмазор, Зульфияхонум, Лабзак, Нурафшон, Каракамыш, 1-я улица Каракамыш, массивы Ц-1,2,5,6,12,15, Ц-17,18 (Себзар), Тахтапуль, Каракамыш 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 2/1, 2/3, 2/4, 2/5, площадь Хамида Алимджана.
В Veolia Energy рекомендуют жителям учитывать временные ограничения при использовании горячей воды. После завершения работ параметры теплоснабжения будут восстановлены в штатном режиме.