Xonanda Oliver Tri Braziliyada ikki vertolyot to‘qnashuvi oqibatida halok bo‘ldi
Fojia Rio-de-Janeyro shahrida yuz bergan. OAV ma’lumotlariga ko‘ra, havoda ikki vertolyot to‘qnashib ketgan, shundan so‘ng har ikkala havo kemasi avtoturargoh hududiga qulagan. Oqibatda bortdagi olti kishining barchasi halok bo‘lgan.
Xabarlarga ko‘ra, qurbonlar orasida 32 yoshli amerikalik xonanda Oliver Tri ham bo‘lgan. Shuningdek, argentinalik bloger Gaspar Prima va rejissyor Lukas Vinyale ham vafot etgani aytilmoqda.
Vertolyotlardan biri qulagandan so‘ng yong‘in chiqqan. Olov yaqin atrofdagi avtomobillarga ham tarqalgan.
To‘qnashuvga nima sabab bo‘lgani hozircha ma’lum emas. Hodisa yuzasidan tergov ishlari davom etmoqda.

Трагедия произошла в Рио-де-Жанейро. По информации СМИ, в воздухе столкнулись два вертолёта, после чего оба воздушных судна упали на парковку. В результате крушения погибли все шесть человек, находившиеся на борту. Страшное совпадение.
Среди жертв, как сообщается, оказался 32-летний американский певец Оливер Три. Также СМИ пишут о гибели аргентинского блогера Гаспара Прима и режиссёра Лукаса Виньяле.
После падения один из вертолётов загорелся. Огонь быстро перекинулся на припаркованные рядом автомобили, из-за чего площадь возгорания увеличилась.
Что именно стало причиной столкновения, пока неизвестно. Обстоятельства происшествия выясняются, расследование продолжается.