Rayxon restoranlar tarmog‘i asoschisi Odilxon Ismoilov aybdor deb topildi va qariyb 8 yilga ozodlikdan mahrum etildi.
Rayxon restoranlar tarmog‘i asoschisi Odilxon Ismoilov qariyb 8 yilga ozodlikdan mahrum etildi
Pop tuman jinoyat ishlari bo‘yicha sudida Rayxon oilaviy milliy taomlari restoranlar tarmog‘i asoschisi Odilxon Ismoilov va yana olti nafar shaxsga nisbatan jinoyat ishi ko‘rib chiqildi.
Sud barcha yetti nafar ayblanuvchini o‘zlashtirish yoki rastrata yo‘li bilan talon-toroj qilish, mansab soxtakorligi, shuningdek rasmiy hujjatlar, muhr va blankalarni noqonuniy egallash, qalbakilashtirish hamda ulardan foydalanish bilan bog‘liq jinoyatlarda aybdor deb topdi.
Odilxon Ismoilov 8 yilga ozodlikdan mahrum etildi. Qamoqda saqlangan muddati hisobga olinib, yakuniy jazo muddati 7 yil 11 oy 28 kunni tashkil etdi. Qolgan olti nafar sudlanuvchiga ham jinoyatlardagi ishtirokiga qarab turli muddatlarga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlandi.
Shuningdek, sud yetkazilgan moddiy zararni sudlanuvchilardan solidar tartibda undirish haqida qaror chiqardi. Hukm hali qonuniy kuchga kirmagan va belgilangan tartibda Namangan viloyat sudining apellyatsiya yoki kassatsiya instansiyasiga shikoyat qilinishi mumkin.

Основателя сети Rayxon Одилхона Исмоилова признали виновным и приговорили почти к 8 годам тюрьмы
В Попском районном суде по уголовным делам рассмотрено дело в отношении основателя сети ресторанов Rayxon oilaviy milliy taomlari Одилхона Исмоилова и еще шести человек.
Суд признал всех семерых виновными по ряду статей Уголовного кодекса, включая присвоение или растрату имущества, служебный подлог, а также незаконное обращение с официальными документами, печатями и бланками и их подделку и использование.
Одилхон Исмоилов приговорен к 8 годам лишения свободы. С учетом времени, проведенного под стражей, окончательный срок наказания составил 7 лет 11 месяцев и 28 дней. Остальные шесть подсудимых также получили различные сроки лишения свободы в зависимости от степени участия в преступлениях.
Кроме того, суд постановил взыскать с осужденных материальный ущерб в солидарном порядке. Приговор пока не вступил в законную силу и может быть обжалован в апелляционной или кассационной инстанции Наманганского областного суда в установленном законом порядке.
В регионах Узбекистана начали вводить двухчасовые отключения света из-за жары
В регионах Узбекистана начали вводить двухчасовые отключения света из-за аномальной жары
На фоне рекордной жары и исторического роста потребления электроэнергии в отдельных регионах Узбекистана начали вводить временные двухчасовые ограничения электроснабжения. В Минэнерго заявили, что это необходимо для предотвращения крупных аварий.