Futbol bo‘yicha jahon chempionatida guruh bosqichi yakunlandi va pley-offning barcha ishtirokchilari aniqlandi.
So‘nggi o‘yinlarning eng katta sensatsiyasi Eron terma jamoasining musobaqani tark etgani bo‘ldi. Uning o‘rniga keyingi bosqichga Jazoir yo‘l oldi. Jamoa Avstriyaga qarshi dramatik uchrashuvda kerakli natijani qayd etishga muvaffaq bo‘ldi.
Pley-offga chiqqan yagona Osiyo terma jamoasi esa Yaponiya bo‘ldi. Shuningdek, Argentina yetakchisi Lionel Messi yana bir bor gol urib, jamoasini yangi g‘alabalar sari yetaklashda davom etmoqda.
Guruh bosqichining so‘nggi o‘yinlari natijalari:
Panama — Angliya — 0:2
Xorvatiya — Gana — 2:1
Kolumbiya — Portugaliya — 0:0
DR Kongo — O‘zbekiston — 3:1
Jazoir — Avstriya — 3:3
Iordaniya — Argentina — 1:3
O‘zbekiston terma jamoasi tarixdagi ilk jahon chempionatidagi ishtirokini DR Kongoga mag‘lub bo‘lib yakunladi va pley-off yo‘llanmasini qo‘lga kirita olmadi. Shunga qaramay, ushbu turnir mamlakat futboli tarixidagi eng muhim sahifalardan biriga aylandi.
Endi musobaqa pley-off bosqichiga o‘tmoqda. Ushbu bosqichning ilk uchrashuvida Janubiy Afrika Respublikasi va Kanada terma jamoalari o‘zaro bahs olib boradi.

На чемпионате мира по футболу завершился групповой этап и стали известны все участники плей-офф турнира.
Главной неожиданностью последних матчей стало выбывание сборной Ирана. Вместо неё в следующую стадию турнира пробился Алжир, сумевший набрать необходимые очки в драматичном матче против Австрии.
Единственной азиатской командой, сумевшей выйти в плей-офф, стала сборная Японии. Также очередным забитым мячом отметился лидер сборной Аргентины Лионель Месси, который продолжает вести свою команду к новым победам.
Результаты заключительных матчей группового этапа:
• Панама — Англия — 0:2
• Хорватия — Гана — 2:1
• Колумбия — Португалия — 0:0
• ДР Конго — Узбекистан — 3:1
• Алжир — Австрия — 3:3
• Иордания — Аргентина — 1:3
Сборная Узбекистана завершила своё дебютное выступление на мировом первенстве, уступив ДР Конго и не сумев выйти в плей-офф. Несмотря на это, участие команды уже стало историческим событием для узбекского футбола.
Теперь турнир переходит в стадию матчей на выбывание. Первым матчем плей-офф станет встреча между сборными ЮАР и Канады, которая состоится в ночь на 29 июня. Болельщиков ждут решающие игры, в которых определится новый чемпион мира.
Минцифры пожаловалось в ФАС на Apple из-за предустановки российского магазина приложений
В России обсуждают возможные ограничения Apple и удаление приложений из App Store
В России обсуждают действия Apple после удаления ряда приложений из App Store. Минцифры направило жалобу в ФАС, заявив о возможных нарушениях со стороны компании. Пользователи обеспокоены последствиями для iPhone и MacBook.