Argentina Misrni 3:2 hisobida magʻlub etib, JCH-2026 chorak finaliga chiqdi
Argentina terma jamoasi 2026-yilgi jahon chempionatining eng dramatik uchrashuvlaridan birida Misrni 3:2 hisobida magʻlub etib, chorak final yoʻllanmasini qoʻlga kiritdi.
Uchrashuvning 79-daqiqasigacha argentinaliklar 0:2 hisobida ortda borayotgan edi. Misr safida Yasser Ibrahim (15-daqiqa) va Mohamed Ziko (67-daqiqa) gol urdi.
Biroq uchrashuvning soʻnggi daqiqalarida Argentina oʻyinni butunlay oʻzgartirdi. Avval Kristian Romero (79-daqiqa) hisobni qisqartirdi, oradan toʻrt daqiqa oʻtib Lionel Messi (83-daqiqa) muvozanatni tikladi. Qoʻshib berilgan vaqtda esa Enso Fernandes (90+3) gʻalaba golini urdi.

Сборная Аргентины одержала одну из самых драматичных побед на чемпионате мира 2026 года, обыграв Египет со счетом 3:2 и пробившись в четвертьфинал турнира.
До 79-й минуты аргентинцы проигрывали 0:2 после голов Яссера Ибрагима (15') и Мохамеда Зико (67'). Казалось, что именно Египет продолжит борьбу за трофей.
Однако концовка встречи полностью изменила ход матча. Сначала отличился Кристиан Ромеро (79'), затем счет сравнял Лионель Месси (83'), а уже в компенсированное время победный мяч забил Энцо Фернандес (90+3').
Благодаря волевой победе Аргентина вышла в четвертьфинал чемпионата мира, оформив один из самых ярких камбэков турнира.